Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Оформлення виплати лікарняних у зв'язку з вагітністю та пологами

1
17:35, 14.03.2019
Оформлення виплати лікарняних у зв'язку з вагітністю та пологами
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Доброго дня. Прошу допомогти розібратися із ситуацією, що склалася.
Я навчаюся в аспірантурі, працюю по сумісництву на підприємстві. Прийшов час іти у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами. На підприємстві бухгалтер сказала, що лікарняний лист потрібно оформляти на основне місце роботи - там, де знаходиться трудова книжка. По факту, ВУЗ не мав права забирати трудову книжку, однак при зарахуванні в аспірантуру її потребували і зберігають у ВУЗі. При працевлаштуванні на підприємство, я під розписку брала свою трудову у ВУЗі, де мені повідомили, що я можу влаштуватися на роботу тільки по сумісництву, і зобов'язана повернути трудову, оскільки вона повинна зберігатися у ВУЗі.
На підприємстві мене оформили як сумісника. Пропрацювавши більше року, при потребі іти у відпустку (вагітність та пологи), бухгалтер назвала перелік документів, які я маю подати для отримання коштів на відшкодування непрацездатності: копію листка непрацездатності (лікарняного), розрахунковий лист нарахування відшкодування у зв. з непрацездатністю за 126 робочих днів із основного місця роботи... У ВУЗі ж не видають такий розрахунковий лист, і навіть не дають такої відпустки - аспірантки просто протягом цих 4-х місяців отримують стипендію у стандартному режимі. У фонді соціального страхування вдалося вияснити, що насправді основне місце роботи - це підприємство, а те, що ВУЗ вимагає трудові книжки зберігати у себе - примха ВУЗу. І що мені потрібно переоформити лікарняний на підприємтво, яке і буде подавати у Фонд СоцСтраху усі документи для виплати мені відшкодування.
Коли бухгалтер підприємства сама почала виясняти нюанси цієї справи, то повідомила мені наступне:
ВУЗ незаконно вимагає наявність трудової книги, оскільки заробітної платні аспіранти там не отримують, трудових відносин не мають, ВУЗ податки не виплачує. ВУЗ лікарняні не розраховує і не виплачує, адже не має на це законних підстав.
При працевлаштуванні на підприємство по сумісництву від мене отримали тільки копію трудової, а потрібен оригінал.
В реєстрі податкової та реєстрі пенсійного фонду я оформлена по сумісництву у всіх звітах.
У підприємства немає законних підстав для нарахування лікарняних, оскільки немає довідки про доходи від КПІ для нарахування лікарняних.
Подача уточнення в податкову та пенсійний фонд про те, що на весь період роботи на підприємстві рахувати, що я працювала як на основному місці роботи, а не за сумісництвом - не робить виплату мені лікарняних законною, і при перевірці фондом соціального страхування 100% підприємство отримає штраф по розміру лікарняних, які мені виплатять у разі подання підприємством розрахунку лікарняних.
І на завершення бухгалтер повідомила про те, що все таки є два варіанти виходу із ситуації:
1. Я подаю в суд і мені виплачують ці кошти (хоча не вказала на кого подавати в суд: на ВУЗ, підприємство, чи Фонд).
2. Підприємство таки розраховує лікарняні, однак потім виплачує цю суму у якості штрафу при перевірці ФСС.

Підкажіть, будь ласка, вихід із цієї ситуації. Завчасно дякую!

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:
Другие консультацииЮридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы {lang: 'ru'}