Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Недостача в магазине,администратор скрылась.

1
23:42, 20.06.2014
Недостача в магазине,администратор скрылась.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
В результате переучета была выявлена недостача в магазине.я работаю старшим продавцом,администратор на связь не выходит,мне угрожают что вся сумма ляжет на меня.как мне быть?какие мои права?мой телефон-0504261835 Владимир.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
09:08, 21.06.2014
Консультирует юрист: Юрист сайта ЮК

Доброго ранку,

Для того, щоб Вас притягти до відповідальності за недостачу матеріальних цінностей необхідно, щоб між Вами та роботодавцем було укладено договір про повну матеральну відповідальність.

Письмові договори про повну матеріальну відповідальність може бути укладено підприємством, установою, організацією з працівниками (що досягли вісімнадцятирічного віку), які займають посади або виконують роботи, безпосередньо зв'язані із зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей. Перелік таких посад і робіт, а також типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України (ст. 135-1 КЗпП України)

Перелік посад, з якими може укладатися такий договір визначено в Переліку, затвердженому Постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 28.12.1977 року № 447/24 та діє на тереторії України згідно з Постановою ВРУ «Про порядок тимчасової дії на тереторії України окремих актів законодавства Союзу РСР»

Що стосується торгівлі, то договори про повну матеральну відповідальність можуть укладатися, зокрема з:
- завідуючими касами, завідуючими складами та їх заступниками, старшими контролерами-касирами та контролерами-касирами, старшими контролерами і контролерами, старшими касирами і касирами, а також іншими працівниками, які виконують функції касирів;
- завідуючими (директора при відсутності завідуючих відділами та секціями) магазинами та їх заступниками, завідуючими закупівельних пунктів, завідуючими товарними секціями (відділами), відділами замовлень магазинів і їх заступниками, начальниками цехів та дільниць підприємств торгівлі та їх заступниками;
- начальниками товарних та товарно-перевалочних відділень, старшими товаровідами та товаровідами, які безпосередньо обслуговують матеріальні цінності.

Крім того, в обов’язки матеріально-відповідальної особи (в цьому договорі) повинні бути вказані обов’язки чи роботи безпосередньо пов’язані зі зберіганням, обробково, продажем (відпуском) або підготовкою до продажу, перевезенням або застосуванням у процесі виробництва довірених працівнику цінностей. Якщо таких обов'язків не буде, то особа не є матеріально-відповідальною і з нею не може укладатися такий договір.

Як бачете в переліку посад, немає посади старшого продавця, а тому, якщо Ви не укладали договір про повну матеріальну відповідальність, то роботодавець не може вимагати відшкодування недостачі.

Зверніть увагу, що працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків.При покладенні матеріальної відповідальності права і законні інтереси працівників гарантуються шляхом встановлення відповідальності тільки за пряму дійсну шкоду, лише в межах і порядку, передбачених законодавством, і за умови, коли така шкода заподіяна підприємству, установі, організації винними протиправними діями (бездіяльністю) працівника (ч.ч. 1,2 ст. 130 КЗпП України).

Тому, покладення матеріальної відповідальності може бути лише, якщо така шкода сталася внаслідок порушення Вами трудових обов’язків та при наявності Ваших винних протиправних дій.

Все це повинен довести роботодавець, а тому рекомендую до з‘ясування всіх обставин нічого не сплачувати.

Також у разі незгоди з вимогами роботодавця, можете вимагати розгляду даного питання у судовому порядку.

Якщо на Вас здійснюється психологічний тиск, рекомендую звернутися до юриста для адекватного реагування на вказані дії роботодавця та отримання допомоги під час захисту своїх трудових прав.

Якщо ще будуть якісь питання з цього приводу, пишіть на сайт, юристи обов'язково проконсультують.

Бажаю успіху.

______________
Щоб отримати юридичну консультацію - напишіть своє питання на сайті!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы