Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Права працівників при скороченні штату

1
12:14, 17.09.2024
Права працівників при скороченні штату
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мене турбує складне питання, пов'язане із моїм місцем роботи. Я працюю в одній з великих компаній, що спеціалізується на автомобільному виробництві в Україні. Нещодавно керівництво компанії оголосило про скорочення штату через фінансові труднощі. Проте, мені здається, що ці скорочення можуть бути незаконними. Я хотів би дізнатися про свої права як працівника в такій ситуації. Чи маю я право на виплату компенсації у разі звільнення? Чи можу я вимагати від компанії виконання своїх обов'язків щодо надання мені адекватного розробленого попередження про моє можливе звільнення? Яким чином я можу захистити свої права, якщо компанія відмовляється виконувати свої зобов'язання? Чи можу я звернутися до суду з цим питанням? Які є законодавчі норми щодо скорочення штату, та чи можуть вони бути використані для захисту моїх прав як працівника? Які юридичні шляхи можуть бути використані для вирішення цієї проблеми?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:59, 17.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, коли роботодавець має намір скоротити штат працівників, він зобов’язаний дотримуватися певних норм законодавства України. Основні положення щодо звільнення працівників у зв'язку зі скороченням штату містяться в Кодексі законів про працю України (КЗпП).

По-перше, відповідно до статті 49-2 КЗпП, роботодавець зобов'язаний повідомити працівника про майбутнє звільнення у зв'язку зі скороченням штату не пізніше ніж за два місяці до звільнення. Це попередження має бути надане у письмовій формі.

По-друге, згідно із статтею 44 КЗпП, у разі звільнення у зв'язку зі скороченням штату працівнику повинна бути виплачена вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Крім того, стаття 42 КЗпП передбачає переважне право працівника на залишення на роботі у випадку скорочення штату, якщо він має вищу кваліфікацію або продуктивність праці.

Якщо ви вважаєте, що ваші права порушуються, ви можете звернутися до суду з позовом про поновлення на роботі або оскарження незаконного звільнення, а також про стягнення належних виплат.

Також, для захисту своїх прав ви можете звернутися до профспілкової організації, якщо така є в вашій компанії, або до Державної служби України з питань праці, яка здійснює нагляд за дотриманням законодавства про працю.

Звернення до суду є одним із ефективних засобів захисту, але перед цим бажано зібрати всі необхідні документи та докази, що підтверджують порушення ваших трудових прав. Це можуть бути копії наказів про скорочення, кореспонденція з роботодавцем, свідчення колег тощо.

У разі виникнення сумнівів або потреби у додатковій консультації, рекомендується звернутися до юриста, який спеціалізується на трудовому праві.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Договор
06:30, 01.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы